Home » Učbeniški sklad

Učbeniški sklad

DIJAKI LAHKO NAROČIJO UČBENIKE IZ UČBENIŠKEGA SKLADA.

V učbeniškem skladu NI delovnih zvezkov in dodatnih učnih sredstev. V skladu NI učbenikov za slovenski jezik in tuje jezike.
Dijaki, ki so pravočasno naročili komplet učbenikov, dobijo položnice po pošti. Položnico plačajo na pošti ali banki.

OB PREVZEMU UČBENIKOV MORAJO DIJAKI PREDLOŽITI POTRDILO O VPLAČILU (plačano položnico).

Učbenike dvignejo v čitalnici šolske knjižnice ali v skladu z navodili.

VSA NAVODILA SE NAHAJAJO NA NAROČILNICI, ZATO PROSIMO, DA JIH POZORNO PREBERETE.

Znesek izposojevalnine znaša 1/3 maloprodajne cene učbenikov. Po dogovoru z upravljavko učbeniškega sklada lahko dijaki posamezne učbenike obdržijo do popravnih izpitov. Če bo učbenik uničen ali izgubljen, bo treba poravnati razliko do polne maloprodajne cene učbenika (preostali 2/3 cene učbenika). Če je izgubljeni učbenik že amortiziran, lahko upravljavka učbeniškega sklada dijaku zaračuna pavšalni znesek obdelave učbenika (5 €) ali znesek novega učbenika, če se učbenik še izposoja.

IZPOSOJA IZ SKLADA poteka za prve in druge letnike v zadnjem tednu avgusta po dogovorjenem urniku. Dijaki višjih letnikov si učbenike izposodijo v začetku septembra, po razporedu, o katerem jih obvesti razrednik.

Dijaki prvih, drugih in tretjih letnikov si lahko izposodijo le celoten komplet učbenikov, ki ga določi šola.
Sredstva, ki jih ima na voljo upravljavka učbeniškega sklada, so omejena.

Učbeniški sklad:

Splošna gimnazija

1. letnik 2. letnik 3. letnik 4. letnik

Predšolska vzgoja

1. letnik 2. letnik 3. letnik 4. letnik

Dijaki prvih letnikov seznam kompleta učbenikov iz sklada in naročilnico prejmejo ob vpisu.

Za prve letnike je na voljo:
150 kompletov učbenikov za gimnazijski program,
25 kompletov učbenikov za športno gimnazijo,
60  kompletov učbenikov za program predšolske vzgoje.

Če niso naročili učbenikov pri vpisu, lahko bodoči dijaki prvega letnika izpolnjeno in s strani staršev podpisano naročilnico, s katero nepreklicno naročajo učbenike, odpošljejo po pošti do določenega datuma.

Dijaki drugih in tretjih letnikov pred koncem šolskega leta dobijo naročilnice za učbeniški sklad preko eAsistenta. Naročilo učbenikov iz učbeniškega sklada je nepreklicno. Izpolnjene ter podpisane (podpis staršev) naročilnice dijaki vrnejo po pošti ali preko elektronske pošte.

Število učbeniških kompletov je omejeno.

Drugi letnik:
gimnazija – 160 kompletov
predšolska vzgoja – 60 kompletov

Tretji letnik:
gimnazija – 160 kompletov
predšolska vzgoja – 60 kompletov.

Dijaki četrtih letnikov naročilnico prejmejo v obliki ankete prek eAsistenta. Zaradi izbire različnih predmetov na maturi se lahko odločijo tudi za izposojo posameznih učbenikov.

VRAČILO učbenikov poteka konec šolskega leta, do 20. 6. za tekoče šolsko leto. Kdor ne vrne učbenikov iz preteklega šolskega leta, mu ne moremo izposoditi učbeniškega kompleta za naslednje šolsko leto.